Šv. Valentino dieną – akcija “Paskutinės minutės pasiūlymas – elgtis kitaip”

Publikavimo data: 2017-02-10 Spausdinti Spausdinti

Minėdamas Šv. Valentino dieną, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kartu su partneriais organizuoja akciją „Paskutinės minutės pasiūlymas – elgtis kitaip“. Akcijos metu gėlių salonuose „Florisima“ ar išsikvietus taksi automobilį iš Taxi ir pavėžėjimų paslaugų bendrovės 1424.LT Vilniuje – laukia dovanėlė.  Taip pat interneto  portale “Cosmopolitan.lt” esančiame informaciniame laukelyje Elgtis kitaip”, skaitytojai turės galimybę surasti aktualios informacijos apie lytiškai plintančias infekcijas (LPI) ir kvietimą pasielgti kitaip. Akcija prasidės vasario 13 d. ir truks iki vasario 15 d.

Akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į lytiniu keliu plintančių infekcijų prevenciją. Siekiantiems išvengti LPI, medikai rekomenduoja elgtis kitaip – vengti atsitiktinių partnerių, spontaniškų nuotykių bei rūpintis savo ir artimųjų sveikata.  

ULAC duomenimis, Lietuvoje LPI dažniau nustatomos vyrams nei moterims. Kas trečias LPI užsikrėtęs asmuo nurodo 2-3 lytinius partnerius per metus. Vyrai dažniau  užsikrečia nuo atsitiktinio arba pažįstamo asmens, moterys – nuo sutuoktinio ar sugyventinio. Kasmet vidutiniškai 30 asmenų LPI galimai užsikrečia nuo seksualinių paslaugų už atlygį teikėjų. Apsaugos nuo lytiškai plintančių infekcijų priemonės – prezervatyvai, galintys sumažinti riziką užsikrėsti lytiškai plintančiomis infekcijomis, susirgusiųjų LPI naudojami retai arba iš viso nenaudojami.

Rizikinga seksualinė elgsena – tai dažna lytinių partnerių kaita; daugiau nei vienas lytinis partneris per metus; lytiniai santykiai su atsitiktiniu, nepažįstamų ar mažai pažįstamu asmeniu; apsaugos priemonių (prezervatyvų) nenaudojimas su atsitiktiniais partneriais; lytiniai santykiai be apsaugos priemonių (prezervatyvų), ypač, kai kuris nors iš partnerių užsikrėtęs LPI; lytiniai santykiai apsvaigus nuo alkoholio, narkotikų ar kt. medžiagų.

Akcijos partneriai: „Florisima“, „One Touch“ ,Taxi ir pavėžėjimų paslaugų bendrovės 1424.LT, Cosmopolitan.lt

Paskutinės minutės pasiūlymas – elgtis kitaip. Daugiau informacijos ieškokite čia.


 

Daugiau informacijos:
Zigmas Nagys
Švietimo ir komunikacijos skyrius
tel. (8 5) 230 0124,
mob. tel. 8 684 33174,
el. paštas: zigmas.nagys@ulac.lt
 

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .