Tarptautinė Vilniaus užkrečiamųjų ligų savaitė suvienyti jėgas pakvietė ne tik medikus

Publikavimo data: 2016-06-30 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamąsias ligas įveiksime tik suvieniję jėgas. Tokia mintis dažniausiai skambėjo Tarptautinės Vilniaus užkrečiamųjų ligų savaitės renginiuose, kurie ketvirtadienį  persikėlė į Vyriausybės rūmus. Čia konferencijos dalyvius sveikino Europos komisaras Vytenis Povilas Andriukaitis, Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela ir kiti sveikatos reikalams neabejingi politikai.
 
Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus patarėjas Antanas Vinkus konferencijos iniciatoriui ilgamečiam Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriui prof. dr. Sauliui Čaplinskui įteikė premjero padėką už iniciatyvumą, darbą visuomenės sveikatos išsaugojime ir aktyvią veiklą ligų prevencijoje.
 
„Iš tiesų labai svarbu, kad užkrečiamųjų ligų keliamoms problemoms neliktų abejingi ne tik medikai ir visuomenės sveikatos specialistai, bet ir pedagogai, darbdaviai, profsąjungų atstovai, savivaldybių merai, juk skiepai – didžiausias žmonijos išradimas, kuris saugo žmogaus gyvybę ir sveikatą nuo pat jo gimimo“, – kalbėjo Europos komisaras V.P.Andriukaitis. Jis uždavė retorinį klausimą ekonomistams: „Kas galėtų suskaičiuoti, kiek ir kokių nuostolių patiriame, kai siaučia gripo epidemijos ir serga tūkstančiai darbuotojų?“
 
Sveikatos apsaugos ministras J.Požela priminė, kad sergamumas užkrečiamosiomis ligomis Lietuvoje kasmet sudaro net apie penktadalį visų susirgimų, todėl būtina ne tik kalbėti apie šią problemą, bet ir vieningai veikti.
 
Švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina atkreipė dėmesį į užkrečiamųjų ligų ir švietimo klausimus – ji priminė, kad iki šiol vyksta diskusijos, kas turėtų būti svarbiausias sveikatos ugdytojas – juk būtent švietimas ir ankstyvasis ugdymas gali duoti gerų rezultatų tiek asmens, tiek visuomenės sveikatos srityje. Jai pritarė teisingumo viceministras Giedrius Mozūraitis, kuris pastebėjo, jog į įkalinimo įstaigą patekę asmenys  neretai pirmą kartą gyvenime būtent dėl užkrečiamųjų ligų praveria gydytojo kabineto duris ir nežino, kaip nuo šių ligų apsisaugoti.
   
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro organizuojamos Tarptautinės Vilniaus užkrečiamųjų ligų savaitės renginiai, kurie sukvietė gydytojus, visuomenės sveikatos specialistus, bendrosios praktikos slaugytojus, sveikatos politikus, savivaldybių gydytojus, mokslininkus, truks iki liepos 1 d.
 
Konferencija suteikia unikalią galimybę susitikti su Pasaulio sveikatos organizacijos, Europos ligų kontrolės ir prevencijos centro, kitų tarptautinių organizacijų atstovais ir visame pasaulyje žinomais užkrečiamųjų ligų specialistais.

Tarptautinės užkrečiamųjų ligų konferencijos tikslas – pristatyti ir aptarti įrodymais pagrįstą politiką, gaires, požiūrius, tyrimų rezultatus ir geriausios praktikos pavyzdžius kovojant su užkrečiamosiomis ligomis Europos regione, apžvelgti visuomenės sveikatai grėsmę keliančias užkrečiamąsias ligas, jų epidemiologinę priežiūrą, valdymą, prevencijos priemones, diagnostiką ir gydymą bei pasiūlyti veiksmingus sprendimus situacijai gerinti.
 

 Renginio programa
 
Daugiau informacijos:
Beata Bukotaitė
8 615 17383
beata@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyriaus vedėja
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .