Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį su ŽIV užsikrėtusiųjų organizacija

Publikavimo data: 2017-03-30 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) stiprina bendradarbiavimą su asociacija "Pozityvus gyvenimas", kuri jungia ŽIV infekuotus žmones ir jų artimuosius iš visos Lietuvos.
Aktyviau bendradarbiauti ketinama ŽIV ir AIDS profilaktikos srityse, organizuojant renginius, vykdant advokacijos projektus, teikiant sprendimų priėmėjams aktualius siūlymus ŽIV ligos diagnostikos ir gydymo klausimais. Remiantis partnerystės principais drauge ketinama įgyvendinti sveikatinimo projektus, keistis gerąja praktika.
 
"Mūsų organizacijos glaudesnis bendradarbiavimas su Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centru tęsiasi jau ne pirmi metai, kai supratome, kad sąlyčio taškų suradimas gali prisidėti prie visapusių paslaugų tobulinimo ŽIV užsikrėtusiems žmonėms, ypač jų reglametavimo. Iš Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro esame sulaukę vertingos metodinės paramos, palaikymo ir supratimo. Per pastaruosius metus koordinavomės veiklą ir teikėme pasiūlymus sprendimų priėmėjams dėl ŽIV ligos gydymo, socialinių paslaugų tobulinimo, esame partneriai ŽIV ekspertų diskusijose", - pasirašant sutartį teigė asociacijos "Pozityvus gyvenimas" pirmininkas Arūnas Kepežinskas.
 
Pasak jo, Asociacija siekia skaidriai atstovauti ŽIV infekuotųjų interesus, dalyvauti sprendimų priėmime bei  vykdyti koordinuotą veiklą.
 
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, iki 2017.01.01 d. Lietuvoje ŽIV infekcija diagnozuota 2749 asmenims, iš kurių 336 asmenys jau mirę nuo įvairių priežasčių. Gydymo įstaigose lankosi tik apie pusė visų ŽIV pacientų. Beveik kas antras pacientas Lietuvoje gaunantis antiretrovirusinę terapiją (ART) yra švirkščiamųjų narkotikų vartotojas. Iš viso pernai Lietuvoje antiretrovirusinė terapija buvo skirta 670 pacientų (iš PSDF) ir 62 pacientams/nuteistiesiems iš Kalėjimų departamento prie LR teisingumo ministerijos biudžeto.
 
VLK duomenimis, 2015 m. vieno paciento gydymo kaina metams siekė apie 5 tūkst. eurų. Gydymas tęsiamas visą likusį gyvenimą. Iš viso 2015 m. iš PSDF ŽIV ligos gydymui ir tyrimams skirta 3.8 mln. eurų. Tuberkuliozė yra viena iš pagrindinių mirties priežasčių tarp ŽIV infekuotų žmonių.
 
Daugiau informacijos: Zigmas Nagys, Švietimo ir komunikacijos skyrius.
tel. (8 5) 230 0124, mob. tel. 8 684 33174, el. paštas: zigmas.nagys@ulac.lt

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .