Žiniasklaidą kviečia konkursas, raginantis atkreipti dėmesį į užkrečiamųjų ligų problemas

Publikavimo data: 2017-03-15 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) vėl kviečia žiniasklaidos atstovus dalyvauti konkurse. Užkrečiamųjų ligų temomis rašantys, garso ir vaizdo reportažus rengiantys žurnalistai geriausius  savo darbus įvertinimui kviečiami pateikti iki š.m. gruodžio 1-osios – Pasaulinės AIDS dienos.

Jau tradicinio konkurso temos: ŽIV/AIDS, vakcinomis valdomos ligos, lytiškai plintančios infekcijos, nešvarių rankų ligos, mikrobų atsparumas vaistams. Šiemet ypatingą dėmesį kviečiama skirti vaikų skiepų kalendoriaus naujovei – skiepams nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV).
 
Konkurso tikslas – skatinti užkrečiamųjų ligų temų analizę žiniasklaidoje, įvairiapusį jų nušvietimą ir aktualizavimą, atkreipti žiniasklaidos ir visuomenės dėmesį į užkrečiamąsias ligas, paskatinti žiniasklaidą objektyviai ir išsamiai  informuoti Lietuvos visuomenę apie užkrečiamųjų ligų prevenciją.

Geriausi žurnalistų darbai išrenkami ir apdovanojami metų pabaigoje įvertinant konkurso tikslų ir temų atitikimą, aktualumą, objektyvumą, originalumą, išsamumą, kalbą ir stilių.

ULAC konkursą rengia kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, Pasaulio sveikatos organizacijos biuru Lietuvoje ir Visuomenės sveikatos biurų asociacija.  

Informaciją apie 2016 m. konkursą rasite čia.

Žurnalistų, informuojančių užkrečiamųjų ligų temomis, konkurso nuostatos 2017 m.
 

1. BENDROSIOS NUOSTATOS

1.1. Nacionalinės ir regioninės spaudos bei internetinės žiniasklaidos, televizijos ir radijo žurnalistų, fotožurnalistų bei tinklaraštininkų konkurso (toliau – konkursas) nuostatai reglamentuoja konkurso tikslus ir sąlygas, vertinimo tvarką, darbų pateikimo tvarką ir vertinimo kriterijus, apdovanojimų skyrimo tvarką ir finalinį konkurso renginį.
1.2. Konkursą organizuoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kartu su partneriais.
1.3. Konkurso dalyviai – nacionalinės ir regioninės (miestų ir rajonų) žiniasklaidos atstovai, tinklaraštininkai, fotožurnalistai.
1.4. Konkurso nuostatai skelbiami organizatorių tinklalapyje ir konkurso partnerių interneto svetainėse.
1.5. Konkurse gali dalyvauti darbai, publikuoti ir viešinti nuo  2017 m. sausio 1 d. iki 2017 m. lapkričio 30 d.
1.6. Papildoma informacija apie konkursą teikiama tel. 8 614 71720 ir el. paštu konkursas@ulac.lt.
 
2. KONKURSO TIKSLAS IR TEMOS
2.1. Konkurso tikslas – skatinti užkrečiamųjų ligų temų analizę žiniasklaidoje, įvairiapusį jų nušvietimą ir aktualizavimą, atkreipti žiniasklaidos ir visuomenės dėmesį į užkrečiamąsias ligas, paskatinti žiniasklaidą objektyviai ir išsamiai  informuoti Lietuvos visuomenę apie užkrečiamųjų ligų prevenciją.
2.2. Konkurso temos: ŽIV/AIDS, vakcinomis valdomos ligos, lytiškai plintančios infekcijos, nešvarių rankų ligos, mikrobų atsparumas vaistams. Ypatingas dėmesys LR vaikų skiepų kalendoriaus naujovei – skiepams nuo ŽPV.

3. KONKURSO SĄLYGOS
3.1. Konkurse gali dalyvauti žurnalistai ir tinklaraštininkai, kurie nuo 2017 m. sausio 1 d. iki lapkričio 30 d. parengė ir publikavo darbus, atitinkančius konkurso temas ir siekius, nacionalinės ir regioninės (miestų ir rajonų) žiniasklaidos priemonėse (spaudoje, TV ir radijo laidose, interneto portaluose) ir tinklaraščiuose.
3.2. Kandidatūras konkursui gali teikti patys autoriai, žiniasklaidos priemonių atstovai, organizacijos ir kiti asmenys, prieš tai gavę autoriaus sutikimą dalyvauti konkurse.
3.3. Autorius konkursui gali pristatyti ne daugiau 3 savo darbų.
3.4. Konkursui pateikiamas konkurso temą atitinkantis autoriaus darbas ir jo iliustracijos (nuotraukos, vaizdo medžiaga ir kt.). Darbai konkursui turi būti pateikti skaitmeniniu formatu. Pateikiamos dvi darbų vaizdo arba garso kopijos.
3.5. Darbai konkursui siunčiami paštu.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras,
Nugalėtojų g. 14 D, 10105 Vilnius, Lietuva  
su nuoroda „ŽURNALISTŲ, INFORMUOJANČIŲ UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ TEMOMIS, KONKURSUI“.
Spaudos darbus galima siųsti el.paštu konkursas@ulac.lt.

4. KONKURSO EIGA
4.1. Darbus konkursui galima pristatyti iki 2017 m. gruodžio 1 d.
4.2. Darbai, pristatyti po gruodžio 1 d. nebus vertinami.
4.3. Konkurso nugalėtojai skelbiami ir apdovanojami vertingais prizais  2017 m. gruodžio pabaigoje.

5. KONKURSO DARBŲ VERTINIMAS
5.1. Darbus vertina, nugalėtojus ir prizininkus išrenka komisija.
5.2. Komisiją sudaro konkurso organizatorių ir partnerių atstovai.
5.3. Vertinant konkurso tikslų ir temų atitikimą, aktualumą, objektyvumą, originalumą, išsamumą, kalbą ir stilių  bus išrinkti ir apdovanoti penki geriausi darbai.
5.4. Konkurso darbai yra vertinami balais nuo 1 iki 10 balų (10 yra aukščiausias balas).

6. KONKURSO DARBŲ VERTINIMO KRITERIJAI
6.1. Konkurso tikslų ir temų atitikimas.
6.2. Aktualumas, objektyvumas, originalumas, išsamumas.
6.3. Taisyklinga kalba ir stilius.
 
7. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
7.1. Informacija apie konkursą, konkurso dalyvių sąrašas bei laimėtojai bus paskelbti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro interneto svetainėje www.ulac.lt.
 
Daugiau informacijos:
Gintarė Bazevičiūtė
Mob.+370 672 94281
gintare@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .