Apie infekcines ligas kalbėjo su mamomis

Publikavimo data: 2011-07-26 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistės liepos 21 d. sostinės Antakalnio poliklinikoje skaitė paskaitą apie vėjaraupius, pneumokokinę ir rotavirusinę infekcijas nėščiosioms ir jau kūdikių susilaukusioms moterims. *  Paskaitą organizavo Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, kuris rengia mokymus ir konsultacijas siekdami supažindinti nėščiąsias ir neseniai pagimdžiusias moteris su vaikų infekcinėmis ligomis, LR vaikų profilaktinių skiepų kalendoriumi ir rekomenduojamais, bet valstybės nekompensuojamais skiepais bei kitais infekciniais susirgimais. Šiuos mokymus-paskaitas imunizacijos ir infekcinių ligų temomis dažniausiai veda ULAC specialistai.

Epidemiologinės priežiūros skyriaus visuomenės sveikatos specialistė Žana Milišiūnaitė moteris supažindino su rotavirusinės infekcijos keliamais pavojais ir apsauga nuo jos. Antrojoje paskaitos dalyje Imunoprofilaktikos skyriaus visuomenės sveikatos specialistė Giedrė Šeškaitė nėščiosioms pasakojo apie pneumokokinę infekciją ir vėjaraupius bei diskutavo ir konsultavo ligos atpažinimo, gydymo, apsaugos nuo užsikrėtimo klausimais.

Nėščiosios ir neseniai pagimdžiusios moterys itin domėjosi užkrečiamųjų ligų rizika, pirmųjų simptomų pažinimu, ligų komplikacijomis ir liekamaisiais ligos reiškiniais bei skiepų saugumu, efektyvumu. Paskaitos pabaigoje moterims buvo išdalinti informaciniai lankstinukai apie aptartas infekcijas bei vakcinaciją nuo jų ir padovanoti žaismingi barškučiai jų atžaloms.

Parengė visuomenės sveikatos specialistė Giedrė Šeškaitė

Imunoprofilaktikos skyrius

imunoprofilaktika@ulac.lt

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .