Apie ŽIV/AIDS problemas diskutavo ir mokiniai, ir studentai

Publikavimo data: 2011-12-29 Spausdinti Spausdinti

Gruodžio 1-ąją paminėję pasaulinę AIDS dieną, visą mėnesį Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai lankėsi įvairiose šalies mokyklose ir universitetuose, kur su mokiniais ir studentais kalbėjo apie šios infekcijos prevenciją ir keliamas problemas.  Besidominčių ŽIV/AIDS tema mokinių grupių ne kartą sulaukta ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centre.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius dr. doc. Saulius Čaplinskas paskaitų metu paaugliams ir studentams pristatė ŽIV/AIDS problematiką, epidemiologinę situaciją bei užsikrėtimo kelius,  atsakė į jaunuolių klausimus ir įtraukė juos į šviečiamojo pobūdžio žaidimus.

Dr. doc. S.Čaplinskas pabrėžė: „Geriausia ŽIV prevencija – atsakingas elgesys. Daugybės šalių pavyzdžiai rodo, kad tai gali būti efektyvu. Tad saugokime save ir savo artimuosius".

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centre šurmuliavo Kaišiadorių A.M. Brazausko ir Žiežmarių gimnazijos, Vilniaus miesto Sofijos Kovalevskajos, Tuskulėnų vidurinės mokyklos, Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos mokyklų mokeleiviai.

ULAC specialistai taip pat apsilankė Pravieniškų pataisos namuose, Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje, Vilniaus Jono Basanavičiaus gimanzijoje, Žemynos progimnazijoje, Vilniaus Gedimino technikos universitete, Vilniaus Juventos bei Gabijos gimnazijose, Varėnos verslo ir technologijos mokykloje ir „Ąžuolo“ gimnazijoje, sanatorijoje „Pušyno kelias“, Vilniaus geležinkeliečių ir transpoto profesinėje mokykloje.  Joniškio žemės ūkio mokyklai vedė paskaitas nuotoliniu būdu — Liedm tinke.

Moksleivių, studentų ar bendruomenių atstovų grupes, pageidaujančias apsilankyti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centre ir pabendrauti su šio centro specialistais, pasiklausyti paskaitų, sudalyvauti seminaruose ar norinčius sulaukti ULAC pranešėjų savo ugdymo įstaigose, kviečiame registruotis Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Švietimo ir komunikacijos skyriuje e.paštu: monika@ulac.lt  

Parengė Monika Martišauskaitė
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Tel. 8 684 33174

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .