Diskusija apie skiepus subūrė medikus, mokslininkus ir žiniasklaidą

Publikavimo data: 2012-09-10 Spausdinti Spausdinti

Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotojoje diskusijoje aptarta veiksmingiausia visuomenės sveikatos apsaugos nuo užkrečiamųjų ligų priemonė – skiepijimas. Rugsėjo 6 d. apie mažėjančio vaikų skiepijimo keliamus iššūkius, gydytojų, tėvų atsakomybę, vakcinų svarbą valdant sveikatai pavojingas ligas Lietuvoje, Europoje ir pasaulyje savo nuomonę išsakė ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų pareigūnai, mokslininkai, žiniasklaidos atstovai.
 
Sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis atkreipė diskusijos dalyvių dėmesį į skiepijimų aktualumą ir jų įtaką užkrečiamųjų ligų valdymui, kontrolei ir profilaktikai. Pasak A. Klišonio, mažėjančios vaikų skiepijimų apimtys – valstybės rūpestis, verčiantis visiems kartu spręsti, ką dar galima padaryti, kad visuomenė būtų sveika ir saugi. Svarbus vaidmuo čia tenka ir žiniasklaidai, ir tėvams, kurie taip pat prisiima vakcinomis valdomų ligų riziką.
 
„Šiandien vakcinacija yra tokia veiksminga, kad net baigiame užmiršti, kokios grėsmingos yra ligos“, – teigė diskusijoje dalyvavusi ULAC Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė. ULAC atstovė diskusijoje pabrėžė, kad nepagrįstas skeptiškumas vakcinų atžvilgiu riboja mūsų šalies pacientų galimybes gauti geriausią sveikatos priežiūrą ir trukdo užkrečiamųjų ligų kontrolei.
 
Vakcinacija – veiksmingiausia medicinos intervencija per visą medicinos istoriją, kurios dėka suvaldyta ar net išnaikinta daug užkrečiamųjų ligų. Specialistų susirūpinimą kelia mažėjančios vaikų vakcinacijos apimtys Lietuvoje. Pagal mūsų valstybės vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių vaikai skiepijami nuo 10 infekcijų šešių rūšių vakcinomis. Visos vakcinos atitinka Europos Sąjungos keliamus saugumo ir veiksmingumo standartus.
 
Iš 800 tūkst. kasmet Lietuvoje atliekamų vakcinacijų tik 0,006 proc. sukelia neįprastų ar nepageidaujamų reakcijų (apie 50 atvejų). Pasaulyje nėra jokių mokslo įrodymais pagrįstų duomenų, kad skiepijimai gali sukelti lėtines ligas ar kitus sveikatos sutrikimus vaikams. Vaikų skiepijimų programas vykdo ir visos kitos pasaulio šalys.
 
Diskusijoje prieita prie išvados, kad tik aktyvus bendradarbiavimas ir objektyvus moksliniais įrodymais pagrįstas visuomenės informavimas padės išsaugoti milijonus gyvybių visame pasaulyje.
 
Plačiau apie diskusiją skaitykite čia

 
Daugiau informacijos 
Karolina Šerytė
8 684 33174, k.seryte@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .