Iššūkis medicinai ir visuomenei: antibiotikai gelbsti ar kenkia?

Publikavimo data: 2012-10-02 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kviečia žiniasklaidą į II-ąją Europos konferenciją „Mikroorganizmų atsparumas ir infekcijų profilaktika“, kuri spalio 4-5 d. vyks LR Vyriausybės rūmų Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 11, Vilnius). Renginio programą rasite čia.
 
Spalio 4 d. (ketvirtadienį) 13 val. Vyriausybės rūmų Spaudos konferencijų salėje rengiama spaudos konferencija.
 
Spaudos konferencijoje dalyvaus:

  • Dr. Danilo Lo Fo Wong, Pasaulio sveikatos organizacijos Vyresnysis patarėjas atsparumo vaistams klausimais, (Danija);
  • Zenonas Stanevičius,  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas; 
  • Prof. dr. Saulius Čaplinskas, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius.
 Primename, kad norint patekti į Vyriausybės rūmus, būtina užsiregistruoti e.paštu karolina@ulac.lt  ir turėti asmens dokumentą.
 
Bakterijų atsparumas vaistams – tai visuomenės sveikatos iššūkis ir šio amžiaus problema, tačiau dažnas nesupranta, kokią didelę grėsmę kelia neteisingas antibiotikų vartojimas.  Praėjus vos 70 metų nuo antibiotikų atradimo, gresia pavojus, kad greitai nebeturėsime veiksmingų vaistų infekcijoms gydyti, o chirurginės operacijos ir, pavyzdžiui, organų transplantacija bus gerokai pavojingesnės ar net visai neįmanomos.
 
Apie pusę visų pasaulyje pagaminamų antibiotikų sunaudojama gyvulininkystėje. Maždaug pusė antibiotikų gydymo įstaigose skiriami be reikalo arba netinkamai. Netinkamai žmonių gydymui, veterinarijoje, maisto produktų gamyboje naudojami antimikrobiniai preparatai skatina atsparių antibiotikams mikroorganizmų plitimą, todėl ligos tampa sunkiau įveikiamos, vystosi komplikacijos.
 
Tyrimų duomenimis, Lietuvos gyventojai dažniausiai nepasitarę su gydytoju vartoja antibiotikus susirgę bronchitu, gripu, šlapimo takų infekcijomis, rinitu, karščiuodami, kai skauda gerklę ar vargina kosulys.
 
Maloniai kviečiame dalyvauti!

Daugiau informacijos:
Beata Bukotaitė
8 614 71720, beata@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .