Konferencijoje Kroatijoje dalijosi patirtimi apie invazinių bakterinių ligų priežiūrą

Publikavimo data: 2011-11-02 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė ir visuomenės sveikatos specialistė Eglė Paužaitė spalio 25-27 d. dalyvavo konferencijoje  „Efektyvių ir įrodymais pagrįstų vakcinų prieš invazines bakterines ligas naudojimas: priežiūros ir išlaidų efektyvumo duomenų vaidmuo“. *  Konferencija vyko Dubrovnike, Kroatijoje.

Konferencijoje dalyvavo 17 šalių atstovai. Jos tikslas – aptarti, kaip invazinių bakterinių ligų priežiūra ir išlaidų efektyvumo duomenys gali būti naudojami naujų vakcinų įvedimui. Konferencijos pradžioje organizatoriai pristatė invazinių bakterinių ligų priežiūrą ir prevenciją, pasaulines perspektyvas.

Atstovai iš Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų pristatė invazinių bakterinių ligų priežiūrą šiose šalyse. Susitikimo dalyviai dirbo grupėse, pristatė invazinių bakterinių ligų epidemiologinės priežiūros situaciją savo šalyse.

Pranešėjai dalijosi patirtimi, mokėsi naujų metodų. Buvo pristatyta programa, leidžianti atlikti išlaidų efektyvumo analizę. Buvo pristatyta Haemophilus influenzae B infekcijos išlaidų efektyvumo analizė Baltarusijoje ir Uzbekistane.

Pranešėjas iš Bergeno universiteto (Norvegija) pristatė pneumokokinės vakcinos išlaidų efektyvumo analizę Norvegijoje. Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono atstovė apžvelgė Nacionalinės imunizacijos techninio pobūdžio patariamosios ekspertų grupės vykdomų darbų procesus, rezultatus.

Parengė Imunoprofilaktikos skyriaus specialistė Eglė Paužaitė.

Daugiau informacijos:

Beata Bukotaitė

8 614 71720, beata@ulac.lt

Švietimo ir komunikacijos skyrius

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .