Kviečia tarptautinė konferencija „Erkių platinamosios ligos“

Publikavimo data: 2012-03-15 Spausdinti Spausdinti

Š.m. balandžio 12 d. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras rengia 2-ją tarptautinę mokslinę konferenciją „Erkių platinamosios ligos“. Konferencija vyks Lietuvos mokslų akademijoje.

Konferencijoje apie erkių platinamas ligas pasakos pacientas, bus pristatoma epidemiologija ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse: Latvijoje, Estijoje, Baltarusijoje. Planuojami pranešimai apie vakcinacijos apimtis, laboratorinę diagnostiką bei gydymo kaštus. Konferencijos programa ir registracijos forma.

Seminaras – nemokamas, skirtas bendrosios praktikos gydytojams, visuomenės sveikatos specialistams. Seminaro dalyviams bus išduodami universiteto pažymėjimai

Erkių platinamos ligos – ligos, paplitusios vidutinio klimato juostos teritorijoje. Erkinis encefalitas – vienas sunkiausių erkių platinamų ligų. Lietuva, Latvija ir Estija – Europos Sąjungos šalys, kuriose yra didžiausia rizika užsikrėsti erkiniu encefalitu.  Lietuvoje 2006-2010 m. erkiniu encefalitu susirgo 2133 gyventojai, 2010 m. trys sirgusieji mirė. Laimo liga per minėtą periodą susirgo 10 735 asmenys.
 
Tyrimai rodo, kad poencefalitinis sindromas stipriai įtakoja gyvenimo kokybę, priverčia pakeisti ne tik darbą, bet gyvenimo būdą apskritai, atsisakyti mėgstamos veiklos ir pan. Tokių pacientų gydymas, priežiūra, neįgalumo pašalpos vėliau pareikalauja nemažų lėšų.
 
Daugiau apie erkių platinamas ligas skaitykite čia: erkinis encefalitas, Laimo liga.
 
Parengė Epidemiologinės priežiūros skyriaus
medicinos entomologė dr. Milda Žygutienė
 
Daugiau informacijos:
Beata Bukotaitė
8 614 71720, beata@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .