Kviečia viešos paskaitos apie užkrečiamąsias ligas ir skiepus

Publikavimo data: 2019-06-18 Spausdinti Spausdinti

Dažniausiai užduodami klausimai apie užkrečiamąsias ligas ir skiepus. Toks viešų paskaitų ciklas gyventojus kviečia birželio 25-27 dienomis Šiauliuose. Paskaitas, kurios vyks viešbutyje „Šiauliai“ (Draugystės pr. 25,  Šiauliai) skaitys Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai.  Paskaitos bus skaitomos tris dienas, jų metu bus pristatomos šios temos:
 
- Birželio 25 d. (9:00-17:00 val.): Virusiniai hepatitai, tuberkuliozė ir kaip jos išvengti? Mitai apie skiepus. Kokiomis infekcinėmis ligomis sergame Lietuvoje? Kokios galimos nepageidaujamos reakcijos į skiepus? Erkė, ką apie jas verta žinoti? Kodėl reikia skiepyti vaikus?

- Birželio 26 d. (9:00-17:00 val.): Saugaus maisto ir rankų higienos svarba. Brangiausiai kainuojanti liga – gripas ir dažniausia jo komplikacija pneumokokinė infekcija. Skiepijimų reikšmė šiandien. Vėjaraupiai – vaikiška liga? Rotavirusinė infekcija. Kam tuberkuliozė pavojingiausia? Tymai - dar viena grįžtanti infekcija. Vakcinos visam gyvenimui. Ar būtinai erkės įsisiurbimas turi baigtis liga?
 
- Birželio 27 d. (9:00-17:00 val.): Hepatitų profilaktika. Tuberkuliozės istorija ir ką vertą apie ją žinoti? Erkių ir vabzdžių platinamos ligos. ŽPV infekcija ir kaip jos išvengti. Raudonukė, kiaulytė ir poliomielitas - ar vis dar aktualios ligos? Ar Haemophilus influenzae – klastingas priešas?

Į viešas paskaitas Šiaulių miesto ir rajono gyventojus kviečiame registruotis iki birželio 20 d.  el. paštu – l.zukauskiene@eip.lt , nurodant savo vardą, pavardę, elektroninio pašto adresą, telefono numerį bei darbovietę arba užpildant elektroninę registracijos formą adresu: http://bit.ly/registracija_DUK. Išankstinė registracija yra būtina.

Viešos paskaitos vykdomos įgyvendinat projektą „Tikslinės grupės vaikų skiepijimo apimčių įvertinimas, specialistų ir visuomenės sveikatos raštingumo didinimas užkrečiamųjų ligų profilaktikos tema“.  Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

Daugiau informacijos:
Zigmas Nagys
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
8 684 33174, zigmas@ulac.lt, www.ulac.lt

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .