Pasaulinę hepatito dieną akcija „Ateik, sužinok, pasitikrink!“ sutraukė poilsiautojų eiles

Publikavimo data: 2011-07-29 Spausdinti Spausdinti

Pasaulinę hepatito dieną  Palangos skvere prie jūros tilto Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) su partneriais surengė švietėjišką akciją „Ateik, sužinok, pasitikrink!“. Akcija buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į hepatitą – sunkią ligą, vadinamą „tyliuoju žudiku“. *

Čia veikė informacinė palapinė: konsultavo specialistai, buvo dalijami lankstinukai, pageidaujantys galėjo nemokamai išsitirti dėl virusinių hepatitų B ir C.

Akcija sulaukė milžiniško susidomėjimo - pritraukė ir jaunimo, ir vyrenio amžiaus poilsiautojų –prie greitųjų testų nutįso laukiančiųjų eilė. Iš viso buvo atlikta 100 hepatito B ir 100 hepatito C  greitųjų testų.

„Testų rezultatai atspindi bendrą hepatito B paplitimą populiacijoje. Tyrimai rodo, kad penki poilsiautojai- o tai sudaro penkis procentus visų, kuriems buvo atlikti hepatito B testai, buvo susidūrę su hepatito B virusu“ , - sakė ULAC vadovas doc. dr. Saulius Čaplinskas. Šiems žmonėms rekomenduota kreiptis į šeimos gydytojus, kurie turėtų patvirtinti diagnozę ir, jei reikia, paskirti gydymą.

ULAC specialistai buvo maloniai nustebinti, kad išsitirti ir pasikonsultuoti su medikais panoro tiek daug žmonių. Poilsiautojai domėjosi, kuo skiriasi hepatitas B ir C, kaip hepatitas plinta, kokie pagrindiniai šios klastingos ligos simptomai, ar galima užsikrėsti per maistą. Ne vienas nustebo sužinojęs, kad hepatito virusas ilgą laiką gali tūnoti organizme ir liga po užsikrėtimo gali pasireikšti po daugelio metų. Buvo manančių, kad hepatitas – tokia pati infekcija kaip ir  ŽIV.

Hepatitas B yra vakcina valdoma infekcija. Pasiskiepijus imunitetas išlieka iki 15 metų. Vakcinos nuo hepatito C nėra.

Kaip apsisaugoti nuo hepatito B ir C:

1. Nesinaudokite kitų asmenų panaudotais švirkštais, adatomis bei skutimosi peiliukais, manikiūro, pedikiūro reikmenimis, dantų šepetuku ir kt.

2. Naudokite apsaugines priemones ir venkite mikrotraumų darbo metu atliekant invazines procedūras, tyrimus, kai yra kontaktas su paciento krauju.

3. Nevartokite švirkščiamųjų narkotinių medžiagų. Jei jau vartojate,  nesidalinkite švirkštais, adatomis, indais.

4. Prieš veriant auskarus, darantis tatuiruotę, įsitikinkite, ar asmuo, atliekantis šias grožio paslaugas, naudoja sterilias adatas bei instrumentus, vienkartines pirštines, laikosi tinkamos rankų higienos.

5. Praktikuokite saugius lytinius santykius.

6. Informuokite jus gydančius gydytojus, jei esate užsikrėtę hepatito B ar C virusu.

  

Renginio partneriai:

Sergančiųjų kepenų ligomis asociacija;
Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras;
Klaipėdos visuomenės sveikatos centras;
Klaipėdos universitetinė ligoninė;
Klaipėdos jūrininkų ligoninė. 

Daugiau informacijos:

Beata Bukotaitė

Tel. 8 614 71720,  ulac@ulac.lt

Švietimo ir komunikacijos skyrius

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .