Pasienio ir migracijos specialistams - mokymai apie užkrečiamųjų ligų profilaktiką

Publikavimo data: 2014-03-05 Spausdinti Spausdinti

Šią savaitę pasienio ir migracijos specialistai dalyvavo mokymuose apie užkrečiamas ligas (UL). Vyko seminaras „Migracija ir sveikata: kaip apsaugoti save ir kitus“.

Pasienio pareigūnai išklausė pranešimų apie užkrečiamųjų ligų epidemiologiją Lietuvoje ir kitose šalyse, apie tai, ką reikėtų žinoti ir kaip atpažinti UL simptomus. Seminaro klausytojai domėjosi atsinaujinančiomis ir naujomis užkrečiamomis ligomis bei jų perdavimo rizikos veiksniais bei jų profilaktiką.

Skaitydamas pranešimą, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius, medicinos mokslų daktaras, profesorius S.Čaplinskas, pažymėjo, kad labai svarbi imunoprofilaktika siekiant apsaugoti save ir kitus nuo vakcinomis valdomų užkrečiamųjų ligų. Seminaro klausytojai supažindinti su vakcinacijos apimtimis Lietuvoje, jų tendencijomis, vakcinacijos svarba visuomenei ir kiekvienam asmeniui. Diskutuota apie migracijos įtaką užkrečiamųjų ligų plitimui bei profilaktikos priemones.

Seminare dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai iš Ignalinos, Vilniaus, Varėnos, Lazdijų rinktinių, Užsieniečių registracijos centro ir Pasieniečių mokyklos mokytojai.

Seminarą organizavo Tarptautinės Migracijos Organizacijos Vilniaus biuras. Seminaras vyko Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pasieniečių mokykloje.

Daugiau informacijos:
Joana Tamkevičiūtė
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
Švietimo ir komunikacijos skyrius
8 671 10216, joana@ulac.lt
www.ulac.lt

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .