Paskaita apie žarnyno infekcijas vaikams sanatorijoje „Pušyno kelias“

Publikavimo data: 2012-07-12 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) Epidemiologinės priežiūros skyriaus visuomenės sveikatos specialistė Ramunė Doveikienė liepos 12 d. surengė paskaitą vaikams, besigydantiems sostinės sanatorijoje „Pušyno kelias“. Vaikams suteikti žinių apie užkrečiamąsias žarnyno ligas, mikroorganizmų pasaulį ir rankų švaros svarbą pakvietė šios sanatorijos psichologė ir sveikatingumo stovyklos koordinatorė Justina Kukanauzaitė.

ULAC specialistė susirinkusiems mažiesiems pasakojo apie žmogaus žarnyno funkciją, gerąsias ir blogąsias bakterijas, išvardijo populiariausius mikroorganizmus, sukeliančius žarnyno infekcijas. Taip pat pabrėžė ir svarbiausias užsikrėtimo priežastis bei būdus.
 

Paskaitos pabaigoje vaikai sužinojo, kaip reikia taisyklingai plauti rankas.  Švarios rankos – vienas iš svarbiausių būdų, kuris padeda išvengti pavojingų žarnyno infekcijų.

Ne kartą organizuojamos paskaitos sulaukė didelio vaikų susidomėjimo, todėl ir toliau planuojama šviesti aktualiomis temomis, ugdyti savisaugą. Kuo ankstesniame amžiuje yra įskiepijamas rūpinimasis savo ir aplinkinių sveikata, atsakomybės už savo veiksmus jausmas, tuo didesnė tikimybė ateityje išvengti užkrečiamųjų ligų.

 
Daugiau informacijos
Karolina Šerytė
8 684 33174, k.seryte@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
 

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .