Roko festivalio dalyviams ULAC specialistai priminė neatsakingo elgesio pasekmes

Publikavimo data: 2012-08-06 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai rugpjūčio 3–4 dienomis Zarasuose vykusio muzikos ir pramogų festivalio „Galapagai/Roko naktys 2012” dalyvius apie užkrečiamąsias ligas kvietė kalbėti kitaip. Dvi dienas informacinėje ULAC palapinėje vyko ne nuobodžios paskaitos,  bet netilo diskusijos, viktorinos, specialistų užduodami netikėti klausimai ir išradingi dalyvių atsakymai.
 
Festivalio svečiai turėjo puikią progą daugiau sužinoti apie užkrečiamąsias ligas ir jų prevenciją, pasidalinti savo nuomone ir patirtimi.
 
Ypatingo dėmesio sulaukė Sveikatos egzaminu pavadinta viktorina. Joje visi pageidaujantys galėjo ir pasitikrinti žinias, ir sužinoti naujų įdomių faktų.
 

Greitos reakcijos ir mąstymo reikalaujantys žaidimai dalyvius supažindino su infekcinėmis ligomis ir pavaizdavo, kaip galima jomis užsikrėsti ir kaip nuo jų apsisaugoti.
 

Aktyviausi, sumaniausi ir išradingiausi viktorinų bei žaidimų dalyviai buvo apdovanoti prizais. Nugalėtojai laboratorijoje galės nemokamai atlikti infekcinių ligų tyrimus.

„Džiaugiamės, jei nors vieną festivalio dalyvį paskatinome susirūpinti sveikata, vengti neatsakingų veiksmų bei užkrečiamųjų ligų. Juk festivaliuose ir šventėse netrūksta pagundų ir dažnai pametama galva“, – sakė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Švietimo ir komunikacijos skyriaus specialistas Zigmas Nagys.
 

ULAC specialistai festivalyje siekė atkreipti visuomenės dėmesį, jog užkrečiamųjų ligų grėsmė – visai čia pat. Susirgimų infekcinėmis ligomis daugėja, o augantis lėtinių užslėptų infekcinių ligų skaičius neatspindi registruojamos statistikos.
 

Daugiau informacijos
Karolina Šerytė
8 684 33174, k.seryte@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

 

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .