Specialistai aptarė mokslo reikšmę narkomanijos prevencijai ir kontrolei

Publikavimo data: 2012-09-14 Spausdinti Spausdinti

Lietuvos Respublikos Seime vykusioje konferencijoje „Mokslo pažanga – efektyviai narkotikų vartojimo prevencijai“ rugsėjo 13 d. susirinkę specialistai pristatė pranešimus apie mokslo svarbą, siekiant užkirsti kelią psichotropinių medžiagų vartojimui ir platinimui.
 
Konferenciją inicijavo Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisija, narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).
 
ULAC direktorius prof. Saulius Čaplinskas konferencijoje pristatė atnaujintą knygos „Atsako į AIDS ir narkomaniją kontroversijos“ leidimą ir skaitė pranešimą „Socialiniai psichotropinių medžiagų vartojimo koreliatai“. Jame pateikė organizacijos ECAD (angl. European Cities Against Drugs) atliktus tyrimus ir pabrėžė, kad Lietuvos miestų moksleiviai palyginti su bendraamžiais iš Oslo (Norvegija) ir Reikjaviko (Islandija) dažniau rūko, vartoja alkoholį ir psichotropines medžiagas. „Islandijos pavyzdys įkvepia, kai tiek valstybės institucijos, tiek visuomenė sutarė, kaip reikia sukurti nepakantumo narkotikams atmosferą, kaip bendrauti su vaikais, kad jie nepaskęstų šiame liūne, o jau įsitraukusiems į narkotikų vartojimą padėti iš tos priklausomybės išsilaisvinti“, – sakė prof. Saulius Čaplinskas.
 


ECAD direktoriaus pavaduotojas Ake Setreus (Okė Setreusas) pažymėjo, ECAD organizacija, kurią įkūrė 25 didžiausi Europos miestai, dabar jau vienija 270 Europos miestų iš 33 Europos valstybių. Vilnius buvo vienas iš pirmųjų.
 
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotojas Povilas Radzevičius savo pranešime „Mokslo ir gerosios praktikos svarba vykdant psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją“ pabrėžė, kad siekiant sėkmingai vykdyti narkotikų prevenciją, gydymą ar užkardymą, geriausia, kai šią politiką formuojančios valstybės institucijos vieningai sutaria ir kuria mokslu pagrįstą metodiką.
 
Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos pirmininkė Vincė Vaidevutė Margevičienė apibendrino, kad politikai ir valstybės institucijos privalo suformuoti ilgalaikę ir tęstinę politiką narkomanijos prevencijos bei gydymo srityse. Ji teigė: „Dėsime visas pastangas, kad nebūtų užsimerkta apsimetant, kad šios problemos Lietuvoje neturime“.
 
Konferencijoje dar dalyvavo ir pranešimus skaitė Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto doc. dr. Aurelijus Veryga, Vytauto Didžiojo universiteto Teorinės psichologijos katedros prof. hab. Dr. Antanas Goštautas, Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narė, Klaipėdos miesto savivaldybės Narkotikų kontrolės komisijos pirmininkė doc. dr. Natalja Istomina, Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo 3-iosios valdybos skyriaus viršininkė Rūta Jašinskienė ir Mykolo Romerio universiteto Socialinio darbo katedros doktorantė Aušra Kolbergytė.
 
Konferencijos vaizdo įrašą galite rasti čia.
 
Daugiau informacijos
Karolina Šerytė
8 684 33174, k.seryte@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .