Specialistai konsultuos apie gripą ir peršalimo ligas

Publikavimo data: 2012-10-23 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) spalio 26 d. (penktadienį) Justiniškių seniūnijoje (Rygos g. 15, Vilnius) nuo 13 iki 15 val. rengia Sveikatos dieną, skirtą prasidėjusiam peršalimo ligų ir gripo sezonui.
 
Ar esame pasirengę gripo sezonui? Ar visi žinome, kas yra gripas ir kokių komplikacijų jis gali sukelti? Kodėl daugelis į gripo pavojų žiūri pro pirštus? Kokių profilaktinių priemonių ir kada reikia imtis norint apsisaugoti nuo gripo? Į šiuos ir kitus aktualius klausimus susirinkusiems atsakys ULAC Imunoprofilaktikos skyriaus visuomenės sveikatos specialistės Eglė Paužaitė ir Aušra Lileikytė.
 
Imunoprofilaktikos skyriaus vedėjos Daivos Razmuvienės teigimu, peršalimo ligų ir gripo sezonas šiemet netikėtai ankstyvas. „Užsimerkti ir tyliai tikėtis, kad nesusirgsime, naivu. Visuomenėje yra daug paplitusių mitų apie gripą ir skiepus. Negalime leisti, kad neteisinga informacija klaidintų žmones. Todėl dabar pats laikas kalbėti apie gripo pavojų ir skiepytis.
 
Specialistai primena, kad skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų: pneumonijos, bronchito, ausų uždegimo, sinusito, lėtinių ligų paūmėjimo ir kitų. Be skiepų yra ir kitų, nespecifinių gripo profilaktikos metodų: grūdinimasis kontrastinio vandens voniomis, česnakas, stiprinantys bendrą organizmo būklę preparatai, asmens higiena, nereikalingų kontaktų ribojimas ir kita. Tačiau nė viena iš šių priemonių neapsaugo nuo konkrečios gripo viruso padermės, cirkuliuojančios esamą sezoną, todėl šios priemonės ir vadinamos nespecifinėmis. Jos gerina tik bendrą žmogaus imunitetą, bet ne specifinį.
 
Daugiau apie gripo sezoną galite rasti čia.
 
ULAC rengiamas Sveikatos dienos renginys – nemokamas ir skirtas visiems, kuriems rūpi jų ir artimųjų sveikata, gera savijauta.
 
Maloniai kviečiame dalyvauti!
 
Daugiau informacijos:
Karolina Šerytė
8 684 33174, k.seryte@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .