Specialistai tarėsi, kaip per tarptautinius renginius sumažinti užkrečiamųjų ligų grėsmę

Publikavimo data: 2011-08-25 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai rugpjūčio 24 d. dalyvavo mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Tarptautiniai renginiai ir užkrečiamųjų ligų grėsmė”, kuri vyko Vilniaus visuomenės sveikatos centre. Čia pranešimus skaitė ULAC vadovas doc. dr. Saulius Čaplinskas ir Epidemiologinės priežiūros skyriaus vedėja gyd. Galina Zagrebnevienė. *

 ULAC direktorius doc. dr. S. Čaplinskas konferencijoje pristatė socialinę akciją „Užteks tylėt“. Projektas, kurio vienas tikslų yra mažinti ŽIV/AIDS stigmą Lietuvoje, įgyvendinamas didžiuosiuose Lietuvos miestuose iki gruodžio 31 d. - kviečia nemokamai ir konfidencialiai atlikti ŽIV testą.

 Pasak ULAC vadovo, ankstyva ŽIV diagnozė gali padėti užtikrinti ilgą ir visavertį gyvenimą:

 „Jei virusas diagnozuojamas vėlyvos stadijos,  tuomet gydymas labai sudėtingas ir žmogaus gyvybei gresia pavojus. Žmonės neturėtų gėdytis ar bijoti atlikti ŽIV testo. Tai turėtų tapti įprasto sveikatos patikrinimo dalimi“.

ULAC medikė G. Zagrebnevienė pristatė su maitinimo ir apgyvendinimu susijusių užkrečiamųjų ligų grėsmes. Medikė minėjo, jog per pirmąsias rugpjūčio savaites šalyje padaugėjo žarnyno infekcinių ligų protrūkių, susijusių su maitinimo įmonių veikla.

Konferencijoje dalyvavo ir susirūpinimą užkrečiamųjų ligų temomis išreiškė ir Sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis.

 

 

Daugiau informacijos:

Monika Martišauskaitė

Švietimo ir komunikacijos skyrius

Tel. 8 614 71720

m.martisauskaite@ulac.lt

 

 

 

 

 

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .