Specialistus sukvietė II-asis nacionalinis gripo forumas

Publikavimo data: 2011-09-26 Spausdinti Spausdinti

2011 m. rugsėjo 23 d. Lietuvos mokslų akademijoje diskusijoms apie gripą medikus sukvietė II-asis nacionalinis gripo forumas „Buvo vakar, bet aktualu ir šiandien“. Jį surengė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kartu su Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komitetu, Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos bendrosios praktikos gydytojų draugija, Lietuvos mokslų akademija. *

„Praėjusio sezono sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis statistika byloja, jog susirgimų gripu daugėja. Todėl artėjančiam gripo sezonui reikia skirti ypatingą dėmesį ir tinkamai  jam pasiruošti“, – sakė ULAC vadovas dr. doc. Saulius Čaplinskas.

Šis gripo forumas subūrė daugiau nei pusantro šimto įvairių profesinių kvalifikacijų gydytojų, asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų.

Forumo dalyvius pasveikino Sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas. 

Anot A.Matulo, kadangi mūsų visuomenei vis dar trūksta pakankamai informacijos bei žinių apie gripą, dar daug žmonių miršta nuo šios vakcinomis valdomos ligos. Todėl svarbu laiku ir greitai pateikti informaciją visuomenei, kad ji galėtų apsaugoti save ir artimuosius. Ypač svarbu siekti, kad vakcinos  nuo gripo būtų kompensuojama ne tik rizikos grupėms.

Viceministras A. Klišonis pabrėžė, kad Lietuvoje fiksuojamas didelis sergamumas gripu, kuris sukelia ne tik komplikacijų, bet ir mirčių, todėl reikia skatinti visuomenę, ypač rizikos grupes, pasiskiepyti.

Gripo forume pranešimus apie gripo profilaktikos ir kontrolės, visuomenės informavimo aktualijas, pasirengimą būsimiems iššūkiams ir bendradarbiavimo stiprinimą skaitė ULAC vadovas doc. Saulius Čaplinskas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto doc. Auksė Mickienė, Valstybinės vaistų kontrolės atstovė Justina Penkauskaitė, gyd. A. Kažemėkaitis, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Šeimos medicinos centro vadovas doc. Vytautas Kasiulevičius.

Apie gyvenimą po gripo komplikacijų papasakojo pacientas Rimvydas Vekerotas, kuriam buvo atlikta širdies transplantacija.

Rekomendacijas 2011-2012-ųjų metų gripo sezonui pateikė Lietuvos mokslų akademijos narys korespondentas prof. habil. dr. V. Basys ir Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius. Po forumo buvo surengta spaudos konferencija žiniasklaidai.

 

Parengė Švietimo ir komunikacijos skyrius

Daugiau informacijos:

Monika Martišauskaitė

Švietimo ir komunikacijos skyrius

Tel. 8 614 71720

monika@ulac.ltPaieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .