Tarptautinė konferencija – prieš neracionalų antibiotikų vartojimą

Publikavimo data: 2011-11-08 Spausdinti Spausdinti

Lietuvoje reikalingas naujas požiūris į infekcijų kontrolę, nes dabartinės pastangos nėra pakankamai efektyvios. Formuojasi atsparūs antibiotikams mikroorganizmų štamai ir jų kontrolė turėtų būti viena iš prioritetinių infekcijų valdymo sričių. Siekiant racionalaus antibiotikų vartojimo, ligoninėse būtina diegti hospitalinių infekcijų valdymo programas, kad  būtų galima vykdyti besivystančio mikrobų atsparumo stebėseną realiu laiku. * Apie tai bus kalbama tarptautinėje supratimo apie antibiotikus dienai skirtoje konferencijoje „Atsparumas antibiotikams ir infekcijų kontrolė“, kuri vyks lapkričio 17 d. BLC centre „Elipsė“, K. Donelaičio g. 62, Kaune.

„Būtina  užkirsti kelią nemotyvuotam antibiotikų vartojimui, kuris jau pasiekė grėsmingas aukštumas ir yra susijęs ne tik su besaikiu  antibiotikų skyrimu, neracionalia antibiotikų terapija, maisto apdorojimu antibakteriniais preparatais, bet ir su pasenusių diagnostikos technologijų taikymu, kai  sukėlėjas identifikuojamas per lėtai (3-4 paros) ir atveriamas kelias „aklam” plataus spektro antibiotikų vartojimui“, - sakė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas dr. doc. Saulius Čaplinskas.

Siekiant racionalaus antibiotikų vartojimo, ligoninėse būtina diegti hospitalinių infekcijų valdymo programas, kad  būtų vykdoma besivystančio mikrobų atsparumo stebėsena realiu laiku. Taip pat reikalingos naujos patikimos ir greitos (iki 4 val.) diagnostikos technologijos, kurios apimtų atsparių mikroorganizmų štamų nešiotojų tiek pacientų, patenkančių į priėmimo skyrių, tiek ASPĮ medikų tarpe išaiškinimą bei sudarytų sąlygas atsparių mikroorganizmų plitimo sustabdymui.

Dalyviams iš Lietuvos suteikiama galimybe nemokamai dalyvauti konferencijoje.

Konferencijos dalyviams bus išduodami 10 val. trukmės Lietuvos sveikatos mokslų universiteto kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai, galiojantys visų specialybių gydytojams ir medicinos biologams.

Konferencija rengiama bendradarbiaujant su Europos užkrečiamųjų ligų prevencijos ir ir kontrolės centru, Pasaulio sveikatos organizacijos biuru Lietuvoje, Seimo Sveikatos reikalu komitetu, Sveikatos apsaugos ministerija, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Nacionaliniu maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutu, Lietuvos medicinos studentų asociacija.

Konferencijos tinklapis:
www.antibiotic-awareness.eu

Daugiau informacijos:

Beata Bukotaitė

8 614 71720, beata@ulac.lt

Švietimo ir komunikacijos skyrius

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

 

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .