Ugdė žinias apie užkrečiamųjų ligų prevenciją

Publikavimo data: 2011-10-29 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) prisidėjo prie Europos Sąjungos finansuojamo projekto „Visuomenės sveikatos specialistų kvalifikacijos tobulinimas“, įgyvendinamo jau antrus metus. Spalio 24-25 dienomis Klaipėdoje rengiamuose mokymuose visuomenės sveikatos biurų (VSB) specialistams savo žiniomis dalijosi ULAC vadovas dr. doc. Saulius Čaplinskas, dr. Milda Žygutienė ir visuomenės sveikatos specialistė Monika Martišauskaitė. * 

Mokymuose dalyvavo specialistai iš Rokiškio, Gargždų, Klaipėdos, Kėdainių, Marijampolės, Šiaulių, Lazdijų visuomenės sveikatos biurų. Mokymais buvo siekiama pagilinti ir ugdyti visuomenės sveikatos specialistų žinias vykdant užkrečiamųjų ligų profilaktiką.

ULAC vadovas dr. doc. Saulius Čaplinkas pabrėžė:

„Mokymais siekiama, kad visuomenės sveikatos biurų specialistai ne tik gerai žinotų teorinius aspektus, bet ir pritaikytų įgytas žinias savo darbe siekiant apsaugoti visuomenę, ugdyti didesnę atsakomybę už savo ir kitų sveikatą“

 VSB specialistams buvo dėstomos ne tik teorinės žinios, bet ir vedami praktiniai užsiėmimai, žaidimai, kuriuos jie galės pritaikyti savo miestų bendruomenėse ar mokyklose, taip pat pasidalinta gerosios praktikos pavyzdžiais, kaip stiprinti bendruomenės sveikatą, kuriant kokybišką visuomenės sveikatos švietimą ir ugdymą, informacijos prieinamumą ir sklaidą užkrečiamųjų ligų prevencijos srityje.

Visuomenės veikatos specialistams buvo pristatyta ULAC su „Eurobasket 2011“ inicijuota ir šiuo metu Lietuvoje vykstantis socialinis projektas „Užteks tylėt“, kuriuo siekiama naikinti ŽIV stigmą, paskatinti žmones nemokamai pasitikrinti dėl ŽIV šalies medicinos centruose, pakviesta kartu įsijungti į šią veiklą ir toliau plėtoti akciją.

Visuomenės sveikatos specialistų atsiliepimai

Dovilė Paulionienė, Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė tarpinstituciniam bendradarbiavimui savivaldybėje koordinuoti:

 „Visuomenės sveikatos specialistų vaidmuo vykdant užkrečiamųjų ligų profilaktiką savivaldybėje” seminaras buvo įdomus ir labai naudingas. Gavau naujos informacijos, taip pat pagilinau jau turimas žinias. Su gauta informacija supažindinau savo kolegas. Planuojame prisijungti prie Jūsų organizuojamos akcijos gruodžio 1 dieną paminint Pasaulinę AIDS dieną. Esu dėkinga Jums, kad pasidalinote naudinga informacine medžiaga“.

Sigita Čėsnienė, Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė:

„Šiame seminare pagilinau  žinias apie užkrečiamųjų ligų profilaktiką visuomenėje.  Gavau daugiau įgūdžių, kaip patraukliau ir įdomiau pateikti savo žinias įvairioms visuomenės grupėms. Įgytas žinias pritaikysiu savo darbe (pavyzdžiui,  paskaitų – praktinių užsiėmimų ciklas paaugliams „Lytinė sveikata“)“.

Agnė Šapokaitė, Rokiškio savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė:

 ”Mokymai labai patiko ir laikas neprailgo. Labai paįvairino žaidimai ir vaizdinė medžiaga. Labai patiko tai,  kad gavome ne sausų  teorijos žinių, bet praktinių įgūdžių. Mokymais likau labai patenkinta, pagilinau žinias ir, manau, ateityje jas tikrai panaudosiu savo darbe”.

Parengė Monika Martišauskaitė

Švietimo ir komunikacijos skyrius

Tel. 8 5 230 0124

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .