Užkrečiamųjų ligų specialistai dalinosi žiniomis Kelmėje

Publikavimo data: 2012-09-19 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai rugsėjo 18 d. lankėsi Kelmėje, kur susitiko su Kelmės savivaldos, medicinos ir policijos įstaigų vadovais, į seminarą apie užkrečiamųjų ligų prevenciją sukvietė socialinius darbuotojus ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistus, dirbančius mokyklose, surengė mokymus Kelmės rajono savivaldybės jaunimo organizacijų atstovams.
 
Seminare „Užkrečiamųjų ligų prevencija ugdymo įstaigose“  ULAC Imunoprofilaktikos skyriaus visuomenės sveikatos specialistė Aušra Lileikytė kalbėjo apie šiandienos vakcinacijos problemas – vakcinacijos apimčių mažėjimą, neigiamo visuomenės požiūrio į skiepus problemą. Specialistams priminė, nuo kokių infekcijų vaikai skiepijami pagal vaikų skiepijimų kalendorių, kodėl svarbu skiepyti vaikus.
 
ULAC Epidemiologinės priežiūros skyriaus gydytoja epidemiologė Aušra Bartulienė skaitė pranešimą „Žarnyno infekcinių ir parazitinių ligų profilaktika“. Specialistė aiškino apie ligų sukėlėjus, ligų plitimo kelius, rizikos grupes, ligos pasireiškimo požymius ir pateikė profilaktikos priemonių pavyzdžių.
 
ULAC Epidemiologinės priežiūros skyriaus medicinos entomologė dr. Milda Žygutienė pasakojo apie erkių platinamų ligų gamtinius židinius Lietuvoje. Seminaro dalyviai buvo supažindinti su erkinio encefalito ir Laimo ligos epidemiologine situacija mūsų šalyje ir Europoje. Priminta apie šių ligų profilaktikos priemones, saugų elgesį gamtoje.
 
Kelmės rajono savivaldybės jaunimo organizacijų atstovams organizuotame seminare „Užkrečiamųjų ligų, ŽIV/AIDS ir lytiškai plintančių infekcijų (LPI) prevencija, pasitelkus „lygus lygiam“ principą“ visuomenės sveikatos specialistė Gitana Andrulaitytė (ŽIV/AIDS, LPI ir hepatitų epidemiologinės priežiūros skyrius) ir Švietimo ir komunikacijos skyriaus vyriausias specialistas Zigmas Nagys paaugliams paiškino, kaip plinta infekcijos, išdėstė jų rizikos veiksnius, papasakojo apie LPI paplitimą Lietuvoje ir Europoje, priminė, kaip svarbu elgtis atsakingai ir kaip išvengti lytiškai plintančių infekcijų.
 
 
 
 
ULAC direktoriaus pavaduotoja Rasa Liausėdienė skaitė pranešimą „Užkrečiamųjų ligų iššūkiai ir jiems įtakos turintys faktoriai“.


 
Daugiau informacijos
Karolina Šerytė
8 684 33174, k.seryte@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .