Vyko seminaras „Infekcijų valdymas sveikatos priežiūros įstaigose“

Publikavimo data: 2013-12-06 Spausdinti Spausdinti

Šią savaitę Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centre (ULAC) vyko seminaras „Infekcijų valdymas sveikatos priežiūros įstaigose“ skirtas specialistams atsakingiems už visuomenės sveikatos saugos ir infekcijų kontrolę asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

Į šį, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir ULAC organizuotą seminarą susirinko per 130  specialistų iš visos Lietuvos.

„Infekcijų valdymas asmens sveikatos priežiūros įstaigose yra kompleksas priemonių, pvz., tinkamas antibiotikų vartojimas, higienos reikalavimų įgyvendinimas, personalo kompetencijos, žinių ir įgūdžių tobulinimas, todėl yra labai svarbu užtikrinti tinkamą visų šių priemonių vykdymą. Ne mažiau svarbi infekcijų prevencijos priemonių įgyvendinimo ir kasdienio jų vykdymo kontrolė kiekvienoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje“,- sakė ULAC direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.

SAM vyr. specialistė Ieva Kiselienė seminaro dalyviams pristatė naujų higienos normų HN 47 – 1:2012 ir HN 66:2013 reikalavimus, jų taikymą bei visuomenės sveikatos saugos kontrolės rezultatus. Kaip teisingai atlikti medicinos prietaisų sterilizaciją bei aplinkos daiktų (paviršių) valymą, dezinfekciją susirinkusiems priminė ULAC gydytoja epidemiologė Ramutė Budginaitė.

Dalyviams taip pat buvo pristatytos higienos normos, reglamentuojančios asmens sveikatos priežiūros įstaigų sveikatos saugos reikalavimus, centrinės sterilizacinės patalpų planavimas bei įrengimas.

Seminaro pranešimus, greitu metu, bus galima rasti ULAC svetainės skiltyje „leidiniai“ prie nuorodos „konferencijų medžiaga“.

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .