Žiniasklaidos atstovai kviečiami į konferenciją „Sezoninės infekcijos: gripas ir erkių platinamos ligos“

Publikavimo data: 2014-03-17 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kartu su Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos mokslų akademija organizuoja mokslinę-praktinę konferenciją „Sezoninės infekcijos: gripas ir erkių platinamos ligos“, kuri vyks kovo 20 d. (ketvirtadienis), 9.00 val.,  Lietuvos mokslų akademijos konferencijų salėje, Gedimino pr. 3, Vilniuje.

Lietuva – endeminė erkinio encefalito ir Laimo ligos atžvilgiu šalis. Remiantis daugiamečiais duomenimis stebima didėjanti sergamumo šiomis ligomis tendencija.
2013 m. Lietuvoje sergamumo erkiniu encefalitu rodiklis buvo 16,9 atv./100 tūkst. gyv. registruoti 3 mirties atvejai. Laimo ligos rodiklis siekė 86,81 atv./100 000gyv. 2012 m. rodikliai atitinkamai 16,5 ir 81,5.
 
Gripas ir ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos paplitusios visame pasaulyje. Šios infekcijos sudaro didžiausią užkrečiamųjų ligų dalį, sąlygodamos ne tik žalą žmonių sveikatai, bet ir ekonominius bei socialinius nuostolius.
2013-2014 m. sergamumas gripu ir ŪVKTI Lietuvoje registruotas mažesnis lyginant su ankstesniuoju sezonu.
 
Specialistai primena, kad efektyviausia apsauga nuo gripo ir erkinio encefalito yra skiepai.
 
Konferencijos tikslas – pasidalinti žiniomis bei patirtimi, siekiant sumažinti gripo bei erkių platinamų ligų užsikrėtimo riziką, apžvelgti šių ligų epidemiologinę situaciją Europoje ir Lietuvoje bei aptarti imunoprofilaktikos problemas bei perspektyvas.
 
Konferencija vieša ir nemokama, skirta asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams (visuomenės sveikatos specialistams, infekcinių ligų gydytojams, laboratorinės medicinos gydytojams, gydytojams imunologams, šeimos gydytojams ir bendrosios praktikos slaugytojoms).
 
Kviečiame žiniasklaidos atstovus pasinaudoti galimybe pabendrauti su ekspertais.
 
Apie dalyvavimą prašome pranešti el.paštu  joana@ulac.lt arba
telefonu  86 711 0216
(ULAC Švietimo ir komunikacijos skyriaus specialistė Joana Tamkevičiūtė).
 
Konferencijos programą rasite ulac.lt
Daugiau informacijos:
Joana Tamkevičiūtė
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
Švietimo ir komunikacijos skyrius
8 671 10216, joana@ulac.lt
www.ulac.lt
 
 

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .