ŽIV ir AIDS kaustančią tylą Vilniuje ir Kaune nutrauks maršai

Publikavimo data: 2011-09-06 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras su „Eurobasket 2011“ organizatoriais inicijavo socialinę akciją „Užteks tylėt.“, kurią įgyvendinant didžiuosiuose Lietuvos miestuose iki gruodžio 31 d. galima nemokamai ir konfidencialiai atlikti ŽIV tyrimą. Tyrimo atsakymą žmogus gauna per 15 minučių. *

Rugpjūčio mėnesį, kai startavo projektas „Užteks tylėt.“, buvo atlikti 176 nemokami ŽIV tyrimai visoje Lietuvoje. Du iš jų yra teigiami.

Taigi vien tarti „Užteks tylėt.“ nepakanka. Akcijos iniciatoriai ir partneriai toliau tęsia akciją ir organizuoja triukšmingus „Užteks tylėt.“ maršus per Vilniaus ir Kauno miestus.

Maršai „Užteks tylėt.“ startuoja rugsėjo 9 dieną, 14 val. Vilniuje prie Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir rugsėjo 16 dieną, 14 val. Kaune, Laisvės alėjoje, prie Kauno soboro. Kad eisena vyktų garsiau, jos dalyviams akomponuos Lietuvos valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“.

Maršą nuo startinių pozicijų palydėti žada ir žinomi Lietuvos muzikantai, nuo pat projekto pradžios rugpjūčio mėnesį neabejingi ŽIV ir AIDS problemų ištiktiems žmonėms. Taip pat netylėti ir stebėti eisenos yra kviečiami visi Vilniaus ir Kauno gyventojai bei miestų svečiai. Vėliau maršai persikels į fanų zonas prie krepšinio arenų Vilniuje ir Kaune.

„Žmogaus imunodeficito virusas klastingas. Užsikrėtęs žmogus gali keletą metų nesijausti ligotas. ŽIV infekcijai progresuojant imuninė sistema silpsta palaipsniui. Todėl yra labai svarbu, jei kyla nors menkiausia abejonė dėl savo sveikatos, pasitikrinti dėl ŽIV. Dabar tai visiškai nemokamai gali padaryti bet kuris sąmoningas Lietuvos Respublikos pilietis“, – sakė ULAC direktorius dr. doc. Saulius Čaplinskas.

Kviečiame Lietuvos visuomenę sąmoningai rūpintis savo ir aplinkinių sveikata ir atlikiti nemokamą ŽIV tyrimą.

Vietas, kuriose galima tai padaryti, rasite čia: www.aids.lt.

Daugiau informacijos:

Monika Martišauskaitė

Švietimo ir komunikacijos skyrius

Tel. 8 614 71720

m.martisauskaite@ulac.lt

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .